O nas

Zakład Wylęgu Drobiu Zdrowy Kurczak jest firmą rodzinną zarządzaną przez lekarza weterynarii Jacka Czajkowskiego. Nasza rodzina jest związana z drobiarstwem od 1992 roku kiedy to rodzice – Helena i Mirosław Czajkowscy rozpoczęli swoją przygodę z drobiarstwem od budowy i prowadzenia fermy reprodukcyjnej. Kontynuując tą tradycję obecnie całe rodzeństwo – Jacek Czajkowski, Wojciech Czajkowski oraz Sylwia Pakulska są zaangażowani w funkcjonowanie wylęgarni, odchowie stad reprodukcyjnych oraz produkcji jaj wylęgowych.

Aby jeszcze bardziej poprawić jakość jaj wylęgowych, a co za tym idzie jakość produkowanych piskląt zdecydowaliśmy się na budowę profesjonalnej mieszalni pasz na własny użytek. Pozwoliło nam to na zdecydowaną poprawę zdrowia stad reprodukcyjnych, ograniczenie stosowania antybiotyków w trakcie produkcji jaj oraz zdecydowaną poprawę wydajności stad i jakości jaj wylęgowych.

Zakład wylęgowy został wybudowany od podstaw, zlokalizowany jest w czystej, ekologicznej Gminie Mordy (województwo mazowieckie), w obszarze Natura 2000. Aby móc zapewnić jak najwyższe standardy jakościowe i mikrobiologiczne piskląt wylęgarnia jest oddalona ponad jeden kilometr od jakichkolwiek zabudowań.

Około 70% produkcji piskląt pokrywana jest z jaj pochodzących z własnych stad reprodukcyjnych. Natomiast wszystkie stada reprodukcyjne dostarczające jaja wylęgowe do ZWD Zdrowy Kurczak mają taki sam, pełny program szczepień oraz są pod opieką jednego lekarza weterynarii, specjalisty chorób drobiu – Jacka Czajkowskiego- pomysłodawcy wylęgarni. Takie rozwiązanie pozwala nam na produkcję bardzo odpornych, wyrównanych i szybkorosnących piskląt. Programy szczepień wszystkich stad reprodukcyjnych będą na bieżąco umieszczane w zakładce DLA HODOWCÓW.

Dysponujemy własnym, nowoczesnym transportem. Jesteśmy w stanie przewieźć jednocześnie około 115 000 sztuk piskląt.

IMG_6253 zewnatrz zewnatrz2